O nás

Vítám Vás na našich webových stránkách. Jsme malá, rodinná, chovatelská stanice, založená v roce 2005. Jsme členy SCHK, který je součástí mezinárodní organizace FIFE. Žijeme v bytě 3+1 ve městě Přerov (Olomoucký kraj) na severní Moravě. V našem třípokojovém bytě jsou spolu s námi kočky již od roku 2000. Nejstarším naším chlupáčkem byl kocour „Micinek" (kastrát) - černá perská činčila. 
Jako druhý přibyl v r. 2003 do naší kočičí rodiny kartouzský kocour „Jantárek" (kastrát) – vlastním jménem Damian Fabricio, s nímž jsme spolu s mým přítelem Petrem vyjezdili na výstavách titul Interchampion.
 
A právě na výstavách koček se nám v r. 2004 v Bratislavě zalíbilo plemeno ragdoll. Jednak pro svůj noblesní vzhled, ale zejména pro svoji klidnou a přítulnou povahu. Nejdříve jsme si tedy pořídili k našim stávajícím kočičím klukům, v dubnu 2005, ragdollí panenku „Žanetku" – Jeanette Titanis, vnučku prvního ragdolla dovezeného v roce 1989 z USA do tehdejšího Československa - ragdolla jménem Chubby Tuftytoes.
 
Původní obavy, jak ji naši dva hošíci přijmou, se rozplynuly během několika hodin po jejím příjezdu. Coby tříměsíční hravá slečna si je oba získala svým šarmem a pravým kočičím půvabem a zejména s mladým kartouzáčkem vytvořili nerozlučnou dvojici. Protože jsme kočičku chtěli uchovnit, rozhodli jsme se, že „Jantárka“ vykastrujeme, aby nedošlo k nechtěnému krytí a jí pořídíme domů nepříbuzného ragdollího ženicha. Podařilo se nám zamluvit si krásného kocourka jménem Candy Blue Miracle.

5. června 2005, den před tím, než jsme si měli kocourka dovézt domů, však Petr zahynul při autonehodě. Zůstal po něm doma kartouzáček a plno vzpomínek. Nechci zde rozepisovat svoje pocity a bolest, kterou tato tragická událost vnesla do našeho života. Vím, že ze vzpomínek se žít nedá, ale Petr byl dobrý člověk a jako chlap byl navíc "svůj".

 
Tato chovatelská stanice proto nese právem a na jeho památku v názvu Petrovo příjmení Wittek a věřím, že tak zůstane dál, nejen v našem podvědomí.....