Péče o srst ragdolla

Srst ragdollů není tak náročná na údržbu, jako například u perských koček. Nicméně jistá péče je potřeba, aby srst neplstnatěla a byla v dobré kondici, tedy lesklá, hedvábná a jemná na dotek.  

Častým problémem se srstí ragdollů je tvorba tzv. dredů nebo-li „cucků“ = plstnatění srsti. Aby k těmto problémům nedocházelo, je třeba pravidelně srst vyčesávat vhodným hřebenem a tím odstraňovat ze srsti odumřelé chlupy (nedoporučuje se tzv. Furminátor – tento hřeben je seřezávač a může srst poškodit) 

Hřeben Trixie kovový 

„Cucky“ se vytváří na místech, která jsou hůře přístupná (např. límec, podpaží) a hlavně v srsti, která je mastná. Mastnota způsobí, že odumřelý chlup nevypadne, ale přilepí se na okolní mastnou srst a tím pádem vzniká „cucek“, který, pokud již dojde k jeho vzniku a nelze jej vyčesat, je nutno odstřihnout, v opačném případě hrozí vznik ekzémů a různých kožních problémů pod takto vzniklým útvarem. 
V rámci prevence je tedy vhodné srst pravidelně (alespoň 1 týdně) vyčesávat a také je možno (ne nutno)  1x za 3 měsíce okoupat a zbavit mastnoty.

Hřeben JK Animals s 29 rotačními hroty

Pro malá koťátka, která mají kotěcí srst doporučuji zvolit do začátků měkký malý kartáč a kotě na česání přivykat formou jemné masáže chloupků.

 

V případě potřeby vhodná kosmetika dodá srsti nejen lesk a hedvábnou jemnost, ale především dokáže ze srsti velmi efektivně a přitom velmi šetrně odstranit mastnotu.