Potřeby pro koťátko

Zde naleznete potřeby pro koťátko, které doporučujeme. Kliknutím na jednotlivé obrázky nebo na barevně označené názvy produktů a firem se zobrazí odkazy, kde lze vše pořídit. Budoucí majitelé našich koťátek obdrží praktický manuál s doporučením všeho potřebného a popisem jak se starat o koťátko v novém domově, i jak ho seznámit s dalšími zvířecími kamarády.
Produkty z e-shopu www.zoohit.cz objednávejte přes tento odkaz: https://www.zoohit.cz/invitations/Yveta.Jehlarova/1
Obdržíte 10% slevu na první nákup.
 
ŠKRABADLO

Nechcete-li, aby si Váš ragdollík brousil drápky tam kde nemá, je kvalitní škrabadlo základním vybavením kočičí domácnosti. Škrabadlo by mělo být vysoké alespoň 150cm, se snímatelnými, pratelnými potahy a bytelnými sisalovými sloupy. Jen tak Vám a Vašemu miláčkovi vydrží dlouhá léta. Rozhodně nedoporučuji levná, viklavá škrábadla, potažená plyšem. Mezi nejkvalitnější patří polská firma RUFIV ČR je podobná firma RajenPets,  případně levnější verze škrabadel Natural Paradis.

PŘEPRAVKA
Přepravku budete potřebovat nejen při převzetí koťátka, ale i k návštěvám veteriny (minimálně 1x ročně na přeočkování) nebo jen na pouhou přepravu. Ragdollík tak s Vámi může bezpečně cestovat autem. Vzhledem k tomu, že se jedná o větší plemeno, měla by být přepravka dostatečně velká, obzvláště pro kocourky.
 
TOALETA
Velká, krytá toaleta s vysokým dnem a pěkným designem je ideální.
LOPATKA NA TRUS
tuto lopatku dostávají naše koťátka s sebou. Velmi hustě pletená lopatka na trus, pro snadnější úklid toalety Vaší kočky, ideální pro velmi jemné hrudkující stelivo. Doporučujeme i předložku před toaletu. Předložka zachytí stelivo vynášené z toalety a  bude chránit vaši podlahu. 
 
STELIVO
Doma používáme stelivo Biokat´s a Brit Fresh a vřele obě tyto značky doporučujeme.
HŘEBENY
Hřeben nebo kartáč je rovněž součástí výbavičky našich koťátek.
FONTÁNKA NA VODU A MISKY
Velmi důležité je dodržování pitného režimu. Ideální je tekoucí voda, kterou zajistí kvalitní fontánka. V případě že byste přešli na krmení pouze suchým krmivem zajištění příjmu dostatečného množství vody přímo nutností.
 
STRAVA
Koťátka jsou u nás krmena pouze přemraženým nebo vařeným masem (kuřecí a krůtí prsa, srdíčka, vepřová pečeně, hovězí), dále superprémiovými krmivy, jakými jsou granulky Taste of Wild Rocky Mountain Feline, Farmina N&D, Porta 21, Sanabelle Bosch kitten , Brit nebo konzervy Cosma, Schesir, Calibra, Almo Nature HFC, Feringa kitten, Animoda vom Feinsten Kitten apod. Samozřejmě, že součástí výbavičky bude krmivo, na které jsou koťátka navyklá od nás a tímto byste měli i krmit nadále. Jakýkoliv přechod na jiné granulky nebo mokrou stravu je nutno praktikovat velmi pozvolna, v opačném případě rozhodíte koťátku trávicí trakt a místo mazlení a zvykání si na sebe budete řešit průjem.
   
 
DOPLŇKOVÉ KRMIVO
Jako doplněk vitamínů a minerálů podáváme tabletky Capraverum Cat kittens - lactating a kozí mlíčko. V období línání srsti doporučujeme podávat Bezo-Pet gel, který má výjimečné lubrikační vlastnosti, pomocí kterých v žaludku obaluje spolknuté chlupy a tím brání tvorbě trichobezoárů. Adekvátní lubrikace společně se spirální peristaltikou žaludku umožní normální průchod krmiva trávicím traktem a snižuje dráždění žaludeční sliznice trichobezoáry.
HRAČKY
Ragdoll je hravé plemeno, které rádo aportuje různé míčky, myšičky, kuličky nebo i větší froté gumky. Naše koťátka dostávají do výbavičky spoustu těchto hraček, vábítko a plastovou kočičí balónkovou věž (viz obrázek). Podobně se zavděčíte laserem, kdy zejména večer - před spaním, lze unavit koťátko zábavnou hrou se světýlkem.